Sanal tehditlere karşı nasıl korunursunuz?
 Image
Bilişim teknolojinin patlama yaşadığı bugünlerde güvenlik de önemli bir konu haline geldi. Peki bu alandaki güvenliğimizi nasıl sağlarız?

Neredeyse hayatımızın merkezi haline gelen bilişim teknolojileri, beraberinde bazı güvenlik sorunlarını da getiriyor. Doğru ve dikkatli kullanılmadığında çeşitli zararlara sebep olan bu teknolojiler için alacağınız küçük güvenlik önlemleri sizi olası sorunlardan koruyacaktır.
 
Facebook yakalar

Çapkın eşlerin hem en büyük dostu, hem de en büyük düşmanı Facebook...
Divorce-Online adlı hukuk firmasının verileri, içinde bulunduğumuz dijital çağda artık Facebook'un boşanma davalarının en güçlü kanıtlarından biri haline geldiğini gösteriyor.

 
Samsun lojistikte lider olacak

Vali Hüseyin Aksoy, Samsun'da gerçekleştirilecek 'Lojistik Sektörü'nün mevcut durumu ve sanayi bölgesi kurulumuna alt yapı oluşturulması amaçlı projelerin Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nca(OKA) desteklendiğini belirterek, proje hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Hüseyin Aksoy yaptığı açıklamada

 
Emekliye müjde


2,5 milyon emekliye müjde!
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2,5 milyon civarında emekliyi yakından ilgilendiren intibak düzenlemesinin Bakanlar Kurulu’nda kabul edilip imzalandığını açıkladı.

 
OMÜ'de refakatçiye büyük kolaylık

Refakatçileri banklarda yatmaktan kurtaracak 'şefkatevi'nin yapımına başlanıyor.
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi`nde uzun süreli yatarak tedavi gören hasta yakınlarının barınma ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla kurulacak şefkatevinin yapımına yakında başlanıyor. 
YATIRIM GÜVEN GEREKTİRİR

 Image

KASİAD'a konuk olan Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Yeldan, işadamlarının sorularını yanıtladı ve ekledi: "Yatırım güven gerektirir, adalet ve iş dünyası birbiriyle ilişkilidir."

 
MMO Samsun şubesi 57. yıl

 Image

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 57. yıl gecesinde, meslek yaşamlarında 15, 20, 25, 30, 35, 40 ve 45. yıllarını dolduran makine mühendislerine plaket verildi.

 
Sinemaseverler, 3'ü yerli 5 yeni filmle buluşacak.
Tolga Örnek'in yönettiği ve Meltem Cumbul, Timuçin Esen, Sarp Akkaya ile Rıza Kocaoğlu'nun oynadığı ''Labirent'' filmi, macera sahneleriyle sinemaseverlerin karşısına çıkacak.
 
Sosyal risk haritası
Samsun`da Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından desteklenen, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) tarafından ortak yürütülen Samsun İlinin Sosyal Risk Haritasının Oluşturulması Projesi`nin (SORHOP) tanıtımı yapıldı
 
Sağlıkta 3+1 dönemi
Aile hekimlerinin yazdığı reçetelerden artık 3 lira alınacak. Vatandaş, 3 kutuyu geçen her bir ilaç için ilave 1 lira ödeyecek. Reçeteye yazılan ilaç sayısı 4 ile sınırlanacak.

Hükümet, artan ilaç giderlerini frenlemek için peş peşe önlem alıyor. Önce ilaç fiyatlarında yüzde 7.5 indirime gidildi, şimdi de yasal düzenleme geliyor.
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuçlar 141 - 160 / 1284