Samsun'da petrol...

 Image

ABD'li enerji firması Exxon Mobil tarafından özel olarak yaptırılan ve Güney Kore'den Samsun'a gelen "Deepwater Champion" isimli dev petrol platform gemisi, Samsun Limanı'nda kulelerinin monte edilmesinden sonra İnebolu açıklarında petrol aramak üzere Samsun'dan ayrıldı.

 

 

 
SAMSUN MARKA ŞEHİR OLURMU


“Rekabet, sadece ürünler ve markalar arasında gerçekleşmez. Ülkeler ve şehirler de birbiriyle rekabet eder.” Bu söz, dünyaca ünlü pazarlama gurusu Philip Kotler’e ait. Kotler, söylemlerinde rekabet kadar markalaşmadan da söz eder. Çünkü markalaşmak teriminin anlamı, kentlerle birlikte anılmaya başladığından bu yana, daha da derinleşti. Halk arasında daha sık kullanılan bir sözcük haline geldi.

 
Karayel Poyraz Filmi Samsunda

Image

 Ünlü sanatçı Levent İnanır, ilk yönetmenlik deneyimini "Karayel Poyraz" isimli sinema filmi ile yaşayacak. Levent İnanır'ın yöneteceği filmde kardeşi ünlü sanatçı Soner Arıca da rol alacak.

 

 
Yaz kış spor...

 Image

Samsun Su Kayağı Merkezi (SUKAY) ekip halinde Canik, Hasan Doğan kapalı spor salonunda basketbol maçı yaparak ter attılar, kış döneminde salon sporuna ağırlık veren kayak sporcularının maçı çekişmeli ve eğlenceli geçti.

 

 
Turizmin merkezi olmayı hedefliyor
Lovelet, alışveriş turizminin merkezi olmayı hedefliyor
Samsun'da yatırımını İdol İnşaat'ın yaptığı Karadeniz Bölgesi'nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Lovelet'in açılışında geri sayım başladı.

Ziyaretçilerinin yüzde 35'inin Rusya, Gürcistan ve Ukrayna'dan olacak dev yatırım tamamlandığında Karadeniz'de alışveriş turizminin merkezi olmayı hedefliyor.

 
Filtreli internet başlıyor
BTK tarafından 'küçükleri internetteki zararlı içerikten koruma' gerekçesiyle hazırlanan filtre düzenlemesinin deneme süresi 22 Kasım'da sona eriyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hazırlanan ve yayınlanan "güvenli internet" düzenlemesiyle ilgili 22 Ağustosta başlayan üç aylık test dönemi sona erdi. İnternet kullanıcıları, bugünden itibaren internet filtre sistemini ücretsiz olarak kullanabilecek.

 
Gülistan'dan Samsun'a ziyaret
İran'ın Gülistan Eyaleti'nden Samsun'a gelen işadamları, ortak yatırıma sıcak baktıklarını söyledi. Vali Hüseyin Aksoy da, ilişkilerin daha iyi noktaya taşınması ve geliştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.Samsun ile İran'ın Gülistan Eyaleti arasında bir süredir sürdürülen görüşmeler sonucunda bir grup işadamı şehre geldi. Vali Hüseyin Aksoy ile görüşen İranlı işadamları, ortak yatırıma sıcak baktıklarını söyledi. Samsun'un potansiyellerini aktaran Aksoy ise, ilişkilerin güçlendirilmesinin önemine dikkati çekti.Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'nun 1-5 Kasım tarihleri arasında iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla İran'a yaptığı ziyaretin ardından bir grup işadamı şehre geldi.
 
SAMSUN KABINA SIĞMIYOR!

Image 

SAMSUN KABINA SIĞMIYOR!

 

“Anadolu cesareti ve girişimcisi giderek artan, yıldızı hızla parlayan bir bölge. Samsun ise Anadolu’nun, kabına sığmayan, kendisini yeterince ifade edemeyen, yükselen bir yıldızı. Ve markalaşmak! Sektör, ülke, şehir, ürün, hizmet fark etmeksizin var olmanın temel koşulu. Örneğin İstanbul “ben kültür başkentiyim” diyor. İzmir, “Sürdürülebilirlik” diyor. Peki ya Samsun?”
 
Tüm vücudu etkileyebilir..
İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Taner Kaya, diyabetin yaşam boyu süren ciddi bir metabolizma bozukluğu olduğunu, vücudun hemen hemen bütün organlarını etkileyebildiğini söyledi.
Diyabetin yaşam boyu süren ciddi bir metabolizma bozukluğu olduğunu belirten Samsun Büyük Anadolu Çiftlik Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Taner Kaya, "Müdahale edilmediği takdirde vücudun hemen hemen bütün organlarını etkileyebilmektedir. Kontrol altında tutulamayan diyabet; körlüğe, kalp ve damar hastalıklarına, inmeye (felç), böbrek yetmezliğine ve sinir sisteminde tahribata yol açmaktadır. Gebelik sürecinde kontrol altına alınamayan diyabet ise doğumsal bozuklukla
rın görülme riskini artırıyor"dedi.
 
Yılmaz, ''Samsun benim evim gibi''

 Image

Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz restorasyon'u yapılan kent müzesini yerinde inceledi

Kent Müzesi hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz "Türkiye'nin diğer büyük şehirlerinde olup da bizde olmayan, sosyokültürel amaçlı ve turizm altyapısına da büyük oranda katkı sağlayacağını düşündüğüm kent müzesi bir eksiğimizdi.

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuçlar 161 - 180 / 1284