Aspirin

 

Aspirini iyi kullanın


Son yüzyılın en önemli ilaçlarından biri olan Aspirin, ucuz ve de etkili olması nedeniyle neredeyse hepimiz için bir ev doktoru bir acil hemşire gibidir.

Aspirin bundan yaklaşık 100 yıl önce ağrı ve ateşle ilgili sorunlara çözüm olarak kullanılmaya başlandı. Geçen yıllar boyunca Aspirin´in pek çok yeni yararı da keşfedildi. Koroner kalp hastalığından koruma sağlayabildiği anlaşılan bu ilaç, frelç inme sorununu önlemede de kullanılmaya başlandı. Son yıllarda ise migrenden kalın bağırsak kanserine,ateroskleroza bağlı bellek kaybından Alzheimer’e kadar farklı bir çok alanda da koruma sağladığı belirlenen Aspirin giderek hayatımızın vazgeçilmezi haline de geldi.Peki,yapılan araştırmalarla sürekli yeni yararları keşfedilen bu ilacı gerçekten doğru kullanıyor muyuz?

 
Samsun Rusya Feribot Seferleri Başlayacakmı?

TÜRK -AVRASYA İŞ KONSEYLERİ ÇALIŞMA YEMEĞİ


 Rusya Federasyonunun Ankara Büyükelçisi Vladimir Yevgenyeviç Ivanovskiy, Önümüzdeki Yılın İlkbaharında Samsun -Kerç Arasında Feribot Seferlerinin Başlamasını Amaçladıklarını Belirterek, Bunun, Ulaştırmadaki Darboğazları Çözeceğini Kaydetti.

 
Yusuf Ziya Yılmaz'dan Net Yanıt

Herşey Yolunda

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 160 milyon dolara mal olacak alışveriş merkezi ve otel yapımıyla ilgili gecikmenin kendilerini de rahatsız ettiğini, otel için parayı verecek olan ana firmanın sermaye değişimi nedeniyle bazı gecikmelerin yaşandığının kendilerine bildirildiğini söyledi.

 
Samsun Büyükşehir Gemi Alıyor

 

Büyükşehir gemi alıyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,Sinop ve Ordu arasında tur düzenlemek üzere 400 kişilik bir gemi alacaklarını açıkladı

 
Samsun'da Doğa Turizmi

SAMSUN'DA DOĞA TURİZMİ SEVENLER SAKLI GÜZELLİKLERİ KEŞFEDİYOR

               Image

                          Kabaceviz Şelaleleri, Tekkeköy - Samsun

 
Dünya Bankası; Türkiye İyi Durumda
Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Şigeo Katsu, Türkiye`nin, dünyayı sarsan küresel finansal krize karşı çok iyi durumda olduğunu söyledi.
 
Başarıya Giden Yollar

 

Başarı Sizi Bulur

 

Başarıyı, en son tadına bakılacak yiyecek, saklanacak bir obje olarak görmemeliyiz. O, her an elimizi uzatıp, alacağımız kadar yakınımızda… Ancak, hedef hakkında daha gerçekçi bir beklentiyi nasıl oluşturacağınıza bakmakta fayda var. Bunu planlamamız gerekir.

 
Samsun'a Raylı Sistem
Raylı Şehri Taşıyacak
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nce ihale edilen 156 milyon Euro'luk 'Hafif Raylı Sistem Projesi' tamamlandığı günde 270 sefer yapacağı ve yaklaşık 90 bin yolcu taşıyacağı bildirildi
10 Ekim 2008 Cuma 14:43
 
İhale Usulsüzlüğü Tartışması
İhale Usulsüzlüğü Meclisi Karıştırdı
Samsun İl Genel Meclisi'nde, Köylere Hizmet Götürme Birliği'nde kaynakların dağıtımda ve ihalelerde usulsüzlük yapıldığı iddiası üzerine Samsun Valiliği tarafından inceleme başlatıldı.
10 Ekim 2008 Cuma 14:44
 
Ceviz Beyin Dostu

Ceviz Gümüş İyonlarını İçeren Tek Meyve..

Image

Diyetisyen Özgen Arı’ya göre ceviz beynin ihtiyacı olan gümüş iyonlarını içeren tek meyve... Arı, “Ceviz kabuğu ve içiyle şekil olarak da beynin birebir aynısı” diyor.

 
<< Başlangıç < Önceki 61 62 63 64 65 Sonraki > Son >>

Sonuçlar 1261 - 1280 / 1285