Altı dakikada... | Yazdır |

Uzun bir aradan sonra kendi evinde Boluspor ile oynayan Samsunspor öne geçmesine rağmen oyunu tutamayıp 2-2 berabere kalarak yine rakibine iki puan kaptırdı.

Samsunspor özellikle ilk yarı saha ve seyirci desteğiyle kontrolsüzde olsa rakibe baskı kurup 2-0’lık skoru buldu. Ancak uzatmadaki 6’dakikalık bölümde şok iki golü kalesinde görünce süreç Boluspor lehine döndü.


 

İlk yarının uzatma dakikaları ikinci yarınında böyle geçeceğinin sinyalini verir gibiydi öyle de oldu.

Samsunspor buna karşı duramayıp kalesinde bol pozisyon verdi.Nitekim savunma oyuncularının pozisyon alışı,savunmadan çıkışı ,orta sahayla iletişim ve hücumdaki Adem ile Robert’in uyumsuzluğu dağınık bir futbol görüntüsü verse de kazanma isteği ve moral motivasyon skoru yakalayabildi…

 

Ancak Samsunspor’da dikkat edilmesi gereken bir konu var ki oda çok önemli…

Galip durumdayken nasıl oynanacağını bilmemesi…

İki gol ve tüm tehlikeli ataklar göbekten olurken Samsunspor buna önlem alamadı.

Orta saha ne top kazanabildi, ne pas yapabildi ne de rakibe baskı kurabildi.

Hele 2-0’dan sonra oyunun rengi tamamen değişti. Oyun ve alan Boluspor’a teslim edildi.

 

Boluspor pozisyon ve şut şansı bulduğu maçta özellikle ikinci yarı Samsunspor’u adeta sahadan sildi. Ne zaman gelse Samsunspor kalesinde etkili oldu. Özellikle Aziz’in kenardan getirdiği toplar etkili olurken santrafor  ‘’Djiehoua ‘’Samsunspor’un iki stoperini adeta komalık etti.Boluspor’a beraberliği getiren adam oldu.

Bu sezon Samsunspor ‘un pek çok maçta can simidi olacak gibi görünen kaleci Soner ikinci yarıda 4-5 tehlikeli şutu harika reflekslerle savuşturdu.

 

Sonuç olarak, Samsunspor’un öne geçtikten sonra bozulma alışkanlığı, yine vitrine çıktı. Soner kurtarışlarıyla bir yere kadar idare edebilir. Ancak Soner’inde ceza alanına hakim olmasının gerektiği de göz ardı edilmemelidir.


Görülen o ki, Samsunspor’da takım halinde mücadele henüz oturmamış.

Öyleki maç berabereyken iki pasla kalene gelip kaleci Soner ile karşı karşıya kalan üç Boluspor’lu oyuncuyu görüyorsak böyle bir savunma anlayışı acil gözden geçirilmelidir…

Ancak alınan puan puandır diye bakılmalıdır.

 

23.09.2012

Fedayi AKSOY

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile