Diyecek bir şey yok! | Yazdır |

Diyecek bir şey yok!

Tek cümle ile diyecek bir şey yok! Samsunspor büyük bir hezimete uğradı.Ne oyun, ne güç ne de mücadele vardı. Oyuncuları bireysel olarak eleştirmeyeceğim çünkü eleştirilemeyecek kadar kötü oynadılar. İlk devrenin son maçına geldiğimiz şu ortamda bunu doğru bulmuyorum.Oyuna ve sahaya baktığımızda her açıdan Psikolojik olarak çöküntü vardı…

Bu çöküntü ilerleyen dakikalarda gollerin gelmesiyle daha da belirginleşerek devam etti.

Mental ve fiziksel olarak tükenmişlik öyle yansıdı ki dışarıya anlamamak için kör olmak lazım…

Tribünde hepimiz antrenör, futbolcu, yönetici olduk verdik veriştirdik. Olmayan şeyi birbirimize serzenişlerle eleştirerek, bazen de küfür ederek seslendirdik.

 

Ne var ki olandan biten den haberdar olan sağduyulu taraftarın büyük kısmı bu hezimete rağmen ‘’Samsunspor’’ a sahip çıktı. Aleyhte tezahürat bile çok kısa sürdü.

 

Bu da gösteriyor ki yöneticisi, teknik heyeti, futbolcusu bütüne baktığımızda da bu koca kent ve siyasileri büyük bir öz eleştiri yapmalı şapkalarını çıkarmalıdırlar. Sadece futbolcuları yem olarak ortaya atıp kendilerini dışarıda bırakmamalıdırlar. Fatura sadece oyunculara kesilmemeli… Bu seçiciler getirmedi mi onları ?

 

Şu anda bir kaos var. Allahtan devre bitmek üzere… Umarım bu kaos doğru yönetilir.

Ama anlaşılamayan bir şey var ki, bu takım en azından mücadele ediyor bölüm bölüm de olsa iyi oynuyordu. Bu kadar kolay dağılmıyor ,mağlupken bile maçı beraberlik olsa da çevirebiliyordu.


Ancak bu maçta Samsunspor Teknik, Taktik ve bireysel hataları çok yaptı. İyi yaptığı bir şey olmadığı için çok detaylandırmamak istemiyorum. Ancak Şaban sol bek’e, Turgay sağ bek’e Lokman-Kere merkez stoper Canberk ise ön tarafta kullanılabilirdi. Erdem ise ortada top tutucu olabilirdi. Tabi bunların hepsi maça başlayan on bire baktığımızdaki detay...

Tribünde bizler de bu kadar formsuz bir takım beklemiyorduk açıkçası... 


Takıma genel olarak baktığımızda; Oyuncular olacakları yerde olmuyor, duracakları yerde durmuyor, ayağına topu alan en az iki üç metre sürüp pas vermeye çalıyor rakibin baskısında kaybedince de seyrediyor. Pası verse de almak için bir adım öteye gitmiyor.

 

Oyuncularımızın maalesef oyun bilgisi yok denecek kadar az… Mağlup olmasına karşın geri dönemem diye rakip ceza alanına bile girmiyor. G.Antep Belediyeli oyuncular hareketli bindirmeler yaparken Samsunspor’lu oyuncular seyrediyordu.

Ayrıca Lokman,Kere ve Canberk dışında sorumluluk alanda yoktu.

Yani Samsunspor karşısına biraz mücadeleci, biraz ayağa iyi top yapan takım çıkınca afallıyor dağılıyor. Çünkü cevap veremiyor. Besim hocaya önerim, bu maçın oyununu ve oyuncularının analizini iyi yapmasıdır.

G.Antep Belediye çok iyi bir takım olmayabilir ancak disiplinli, çok koşan oyun sistemine bağlı, alan daraltıp sürekli topun etrafında hareketli olan bir takım…


Buna karşılık Samsunspor’lu oyuncuların ayağında pranga vardı sanki koşacak halleri de güçleri de yok gibiydi.
Şunu belirtmeliyim ki takıma beş oyuncu takviye olarak düşünüyordum, ancak bu maç sonrası kesinlikle altı diyorum… Nerelere olduğunu zaten hoca açıkladı.

 

Besim hocaya gelince çok zor bir dönemde göreve geldi. Taraftarın şu anki konumu tasvip etmese de bekleyip görmek istediği maç sonu davranışlarından belliydi. İkinci yarıya bomba gibi giriş yapmaz ise büyük sıkıntı çekeceği şimdiden belli gibi…

Son olarak yineliyorum ki, Canberk’i yazarçizerken çok dikkatli olalım. Hareketli çabuk bir oyuncu ancak oyun bilgisi, öz güveni az ve oranın adamı değil. Düşünün sadece savunma yapmakla yetindi maç boyu… Hal bu ki önde oynasa daha verimli olmazmıy dı?

Diyecek bir şey yok kapasite bu kadar bekleyip ikinci yarı kimler nasıl sahip çıkacak göreceğiz.

 

17.12.2012

Fedayi AKSOY

 

 

 

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile