Kaptanlık | Yazdır |

Kaptanlık…

Samsunspor’da iki güzel isim…

Musa Aydın ve Hakan Aslan…

Biri vefalı ve tecrübeli usta oyuncu…

Diğeri genç çalışkan ve iyi niyetli…

Ancak söz konusu takım kaptanlığı olunca Musa Aydın’ın önde çıkması gerekir.

Sizce de öyle değil mi? Denizli maçında Hakan Aslan’ın önde çıkmasını doğrusu yadırgadım.

Bu konuyu detay olarak gören de olabilir, ancak takım bütünlüğü bakımından son derece önemlidir. Çünkü kaptanlık kriterleri içinde ki futbol’u, duruşu, davranışı, iletişimi, saygınlığı ve diğer toplumsal yönleriyle Musa’nın bunu hak ettiği hepimizin malumu olsa gerek…

 

İşte bunun için, Eğer Musa Aydın on birde sahaya çıkacaksa mutlaka kaptan çıkmalıdır. Doğru olan da budur.

Her iki oyuncunun kariyerlerine baktığımızda ise; Musa Aydın 2000 yılında profesyonel olup,  33 Türkiye kupası,302 süper lig,3 PTT 1.Ligi oynamış ve 52 gol yapmıştır. Halen istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

 

Hakan Aslan ise 2007’de profesyonel olmuş 6 Türkiye kupası, 43 Türkiye 2.Ligi,54 PTT 1.Ligi, 2 tane A’2 ligi oynamış ve 29 gol yapmıştır. Hakan’da Samsunspor’un değerli oyuncularındandır.

 

Samsunspor’un Türkiye’deki futbol gelişimine baktığımızda kendi yetiştirdiği oyuncularıyla bir yere gelerek bir ‘’misyon’’ üslenmiştir. İşte bunun için bu ve bunun gibi davranışlarla üstlendiği ‘’misyon’’u zedelememelidir.

 

Başka bir pencereden baktığımızda bile 32 yaşındaki bu oyuncuya sorumluluk vererek performansının artmasına katkı vermek lazım. Ayrıca kulüp kimliği altında bu tür bir istikrarı da yakalamış olursunuz.

Tabii ki Hakan kaptan olarak çıkabilir. Üstelik yakışır-yakışıyor da fakat Musa’nın on birde başladığı maçlarda Musa’yı görmek isterim.

 

Sonuç olarak, Hakan kardeşim vefalı ve samimi bir delikanlıdır. Kötü günlerde her zaman iyi niyetini göstermiştir. Ancak karşılığı Musa’nın önünde çıkmak olmamalıdır diye de düşünüyorum.

 

Fedayi AKSOY

10.10.2012

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile