''Ne çektin be SAMSUNSPOR''! | Yazdır |

‘’Ne çektin be SAMSUNSPOR’’!

Gerçekten de bu sezon neler çekmedi ki… Büyük çok büyük dediğimiz bu Samsunspor’un kümede kalması ziyadesiyle mutlu etmedi mi bizi… Şampiyon olmuş gibi sevinmedik mi?


 

 

Aslında taa başlangıçta başına gelenler gelmişti bi defa… Dönüşü yoktu, zaten dönecek ortam da yaratılmadı… Dönemedi de… Sahipsiz gibiydi. Sonra ne oldu. Bunları görmezden gelip vurduk, kırdık , hırpaladık alınan  her olumsuz sonuçlarda  suni gündemler yaratıp kendimizi gündemde tutmaya çalıştık. Hepimiz çok çektirdik bu takıma…

Erhan hocayı gönderdik. Yerli malı olup kendini kanıtlamış en iyilerinden birini getirdik, getirdik ama soru işaretlerini de koymayı ihmal etmedik.

Sorarım size aynı kategorideki diğer takımların hocalarından ne eksiği var? Besim hocanın ya da besim hoca gibi Samsun’lu olanların… Yok tabi ki! İşte bu düşünce bizim kendimize olan güvensizliğimizden kaynaklanmaktadır. Bu bakımdan Emin başkanı kutlamak lazım.

Şampiyon olduğumuz Hüseyin Kalpar’lı sezonu hatırlayın ,Samsunsunpor altyapısından tek oyuncu yoktu. Garantilemişken bile 70’ defa milli olmuş Oğuzhan Azgar’a bir dakika bile şans vermedi.

Bir de bugüne bakıp taraflı tarafsız, seveni sevmeyeniyle şapkayı önümüze koymamız lazım değil midir? Geldiği günden beri sürekli eleştirmeye çaba sarf ettiğimiz  Besim hoca müthiş bir iş yaparak bir çırpıda  Kemal,Doğan,Ercan,  Mehmet Yılmaz,H.İbrhim ve  Furkan gibi gençlere güvenerek forma verdi. Skoru düşünmeden hem de tonlarca lira alanlara karşı…

Cesaretinden dolayı ayrıca kutlarım.

Bir de madalyonun öbür yüzü var. Bu oyuncular ağaç kovuğundan çıkmadı her halde…

Bu sezon Altyapının saha sonuçları olumlu olmasa da oldukça başarılı sayılır …

Çünkü şu görüntüye baktığımızda A’takıma tam altı futbolcu kazandırdı diyebiliriz.

Maçtaki performansları oldukça iyiydi. Onlara parantez koyarak sonra değerlendireceğim.

Ancak önemle belirtmek isterim ki,  bunları yetiştiren hocalara mutlaka ödül verilmelidir. Bunu da başkan Emin Kar ve Mehmet Bank’ın dikkatine sunuyor ayrıca bundan sonra yetişecek gençlerin kolay kaybolmasına izin verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Sonrasında da taraftarları kutluyor herkese hepimize geçmiş olsun diyorum.

Fedayi AKSOY

14.05.2013

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile