Stresi kaldıramadılar..! | Yazdır |

Samsunspor talip olduğu maçları maalesef kazanamıyor.

 

Final niteliğindeki bu maçları kazanmak için iyi bir taraftarı olmasına rağmen ne oyuncu grubu ne de oyun kültürü yeterli…


 

Öyleki;

Samsunspor şartlar gereği her şeyini Gekas ve Ekigo’nun bireysel becerisine yada spontane gelecek gollere bağlamış…

 

Şu ortamda Samsunspor kazanamayınca çok fazla yorum yapmanında pek anlamı yok gibi...

Ancak herşeyin daha bitmediğini düşündüğümüzde; iyimser bir yaklaşımla bakmak, sağ duyu ile yaklaşmak bunun bir spor olduğunu kabul ederek yorum yapmak daha doğru olur kanımca...

Samsunspor kazanma iç güdüsünün verdiği baskı-stres ile oyuna başladı.Adem’in maç boyu davranışları ise bunu apaçık gösterdi.Oyuna bütünüyle baktığımızda Samsunspor taraftarının kendilerini ileri çıkmaları konusunda baskılasa da ileri çıkamadı.

 

Orta merkezi bir türlü tutamadı.Orada aynı özellikteki Fink,M.Ceylan ve M.Yıldırım hatta Hakan çok yetersiz kaldı. İlk yarı itibarıyla zor kazandığı topları sürekli rakibe verdi.Rakip kaleye bir tek şut atamadı.Hücum bölgesine az adam ile gelinmesi hücumları başlamadan bitirdi.

 

Samsunspor topu tutamadı tuttuğunda da kullanamadı bir de dönen topları alamayınca G.Antepspor’un oyununa teslim oldu.Muhammet Adem’i adeta felç etti.Ekigo içeri girmeyip belli alanda kaldı.Açıkçası rakipten daha çok koşup daha fazla mücadele yapamadı.Stres ve fizik gücüde buna engel oldu.

 

Ancak ikinci yarı daha istekli baskıcı taraf Samsunspor’du.Rüzgarda Samsunspor lehine esince atak ve pozisyon sayısı çok oldu.Nitekim 67.dakida Hakan Aslan’ın kaçırdığı gol vardı ki maçın kırılma anı oldu.Mesut hoca risk alıp yaptığı değişiklikleri biraz daha önce yapmalıydı. Çünkü takım mutlaka rakip sahada olmalıydı ki  pozisyon üretilsin.Yinede bir çok pozisyondan yararlanılamadı.

 

Antep takımı ise diri, çabuk,iyi top yapan,alanı iyi kullanan oyun disiplinine sadık kollektif bir oyun oynayarak bir puanın sahibi olurken kendi göbeğini kendi kesip  Samsunspor’u mucizeye soktu.

Tüm bunlara rağmen sağ duyunun öne çıkması gerekmektedir.

 

Fedayi AKSOY

12.03.2012

 

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile