Yürümediler! | Yazdır |

Yürümediler!

Samsunspor’lu oyuncular Mesut hocanın gelmesiyle yakaladığı performansı maalesef ‘’varmısın yokmusun’’ sorusuna yokum diyerek yürümeyip kenti ve takımı çıkmaza soktu. Bunu yazmak söylemek zor ama Samsunspor son üç takımdan biri olmaya en yakın aday oldu. Oyuna gelince Bursaspor baştan sona kadar her konuda Samsunspor’dan üstündü.Nasıl üstün olmasın? Samsunspor’lu oyuncular aşırı motivasyondanmıdır nedir?adeta sahada yürüdüler mücadele bile yapamadılar.Aslında iyi başladılar.

 

Sabırlı olup gol arama gibi bir planları vardı.Nevarki bu 12 dakika sürdü. Bu dakikada gelen gol Samsunspor’un oyun karakterini ve disiplinini bozdu.Gol’de, kaleci ve iki stoper’in müthiş hatası vardı.Hemen şunu söylemem lazım ki yazımın bütününü kısaca anlayasınız diye…Sahada 22 futbolcu vardır.Top ise bir futbolcudadır.Ya diğerleri?işte o diğerlerinden Bursaspor’lu oyuncular ya rakibinden  top kapmak için ya da arkadaşından top almak için mücadele edip devamlı olarak topsuz boşa çıkarak(koşarak)oynadılar.

 

Başka ne yaptılar?savunmalarını ikinci bölgenin ön tarafında kurup orta saha ile uyumlu oldular.Oyunun yönünü değiştirip,genişliğine ve derinliğine oynayıp her hücumunu en az üç dört oyuncuyla yaptılar.Geriden teyyare gibi gelip destek verenler ise artılarıydı.Sestak ise tam anlamıyla Samsunspor’un savunmasını tek başına dağıttı.

Yani Bursapor belki de en rahat maçını oynadı.Topa daha çok sahip olup topsuz oyunu iyi oynayıp kaybettikleri toplarda da kaymaları takımca iyi yaparak Samsunspor’a alan bırakmayıp yüksek oynamaya mecbur ettiler.

 

Ayrıca ilerde baskı kurup Samsunspor’u geriye oynamaya zorladılar.Başardılar da…Sanki puana ihtiyacı olan Bursaspor gibi bir görüntü vardı.Hızlı oynayıp derinliğine attıkları her top savunmada çabuk adam olmayınca tehlikeli oldu.Dönen topları da kazanamayan Samsunspor  Bursa kalesine 90 dakika boyunca  sadece bir iki şut atabildi.

Fizik olarak da oyun olarakta Samsunspor’dan daha iyi olan Bursaspor hak ettiği bir galibiyet alırken Samsunspor’u da ateşin içine attı…

 

Fedayi AKSOY - 26.02.2012

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile