Online oyun oynuyor musunuz? | Yazdır |

Dünya'da ve Türkiye'de çevrimiçi online oyun oynayanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Sizler de çevrimiçi online oyun oynuyorsanız yazıyı okumaya devam ediniz...

 

Klasik bilgisayar oyunları birkaç efsane olmuş oyun ve oyun serileri dışında artık pek tutulmuyor. Klasik bilgisayar oyunu derken internet bağlantısı gerektirmeyen, bir kere bilgisayara kurup oynadığınız oyunlardan bahsediyorum. Bu oyunlar genelde iyi bir bilgisayar gerektiriyor.

 

Türkiye'de internet'in her eve girmesiyle ve internet bağlantı hızının da artmasıyla birlikte çevrim içi online oyun oynayanların sayısı kayda değer bir şekilde arttı ve artmaya da devam ediyor. Sizlere çevrimiçi online oyun sektörünün Türkiye'deki gelişiminden biraz bahsetmek istiyorum.


Bildiğim kadarıyla Türkiye'de ilk Knight Online adlı online oyun oynanmaya başladı. Başlangıç olarak 2005 yılını baz alabiliriz. Bulunduğum ilçeye ADSL internet bağlantısı da 2005 yılında gelmiş olmalı. Bundan önce 56K modemlerle internete bağlanıyorduk. 56K modem ile online oyun oynamak pek mümkün değildi. ADSL bağlantısının ilk internet salonlarına ve daha sonra da evlerimize ulaşmasıyla birlikte Knight Online popüler olmaya başladı. Oyunu ücretsiz olarak web sitesinden bilgisayarımıza indirip oynayabiliyoruz. Oyun ücret ödemeden oynayabiliyoruz ama çoğu oyuncular oyun içinde çeşitli şeylere ödeme yapıyorlar. Bu oyuncunun kendi isteğine bağlı. Knight Online'ın tahtını Metin2, Cabal Online, Silkroad Online gibi oyunlar salladı.

 

Günümüzde en çok oynanan online oyun League of Legends oyunudur. Bu oyun Knight Online ve benzeri oyunlardan farklı olarak 5-5 karşılıklı takım halinde oynanmaktadır.


Online oyunları ücretsiz bilgisayarımıza indirip oynayabiliyoruz. Oyun içi ürünler satın almak içinse online oyun satışı yapan birçok web sitesi mevcut. Bu online oyun satışı yapan web siteleri, oyun şirketlerinden distribütörlük alıp bize satış ve sonrası hizmetlerini sunmaktadır.

 

Siz de online oyun ürünleri satın almak istiyorsanız. Bu sektörde 2007 yılından beri online oyun satışı yapan Exbilgi Market web sitesinden tüm online oyun ürünlerini 7/24 uygun fiyata satın alabilirsiniz. Satış öncesi ve sonrası müşteri hizmetlerinden memnun kalacağınıza eminim. Web sitesi adresi www.exbilgimarket.com

İyi oyunlar dilerim...

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile