BACASIZ OLSUN | Yazdır |

Image

Başkan Tekin MÜSİAD üyeleriyle
Belediye Başkanı Hayati Tekin, sanayi kenti Tekkeköy'de hava kirliliğinin yeterli doygunluğa ulaştığını belirterek, "Bundan sonra ilçemizde bacalı sanayi istemiyoruz" dedi


Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, Organize Sanayi Bölgesi'nin(OSB) yanısıra Gıda OSB ve ardından gelecek ikinci Gıda OSB ile birlikte bölgenin tam bir 'sanayileşme' yaşayacağına dikkati çekerek, "Yeterli hava kirliliği dolgunluğuna ulaşan ilçemizde artık bacalı sanayi istemiyoruz" dedi.
İKİNCİ GIDA OSB SIRADA
Başkan Hayati Tekin, Müstakil Sanayici İşadamları Derneği(MÜSİAD) Samsun Şubesi üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. MÜSİAD üyesi Serdar Kurt'un sahibi olduğu şirkette gerçekleştirilen kahvaltıda Başkan Tekin, Tekkeköy ve bölgesinde sanayi alanında yaşanan gelişmeleri aktardı. Mevcut OSB'nin yanısıra Gıda OSB'nin de yakında faaliyete geçeceğini hatırlatan Tekin, "Verilen sürenin dolmasına rağmen faaliyete geçmeyen firmalar var. 1 yıllık ek süreleri tamamlanır tamamlanmaz faaliyete geçecekler. Bunun yanısıra mevcut yerin tam güneyinde rezerce edilmiş 250 bin metrekarelik bir alan da 2. Gıda OSB için hazır. Lojistik alan ilan edilen bu bölgede 600 bin metrekarelik depolama alanı oluşturdu. Bu da sanayici için yer arama sıkıntısını ortadan kaldıracak" diye konuştu.
 
HAVA KİRLİLİĞİ UYARISI
Sanayiciye yönelik yeni parsel uygulamalarıyla Tekkeköy'ün tam bir 'sanayi merkezi' haline geleceğini söyleyen Hayati Tekin, "Buna karşın, özellikle bacasız sanayinin oluşturulması yönünde çabamız ve uyarılarımız var. Çünkü Tekkeköy ve bölgesi hava kirliliği bakımından yeterli doygunluğa ulaştı. Sanayicilerimizin bu yönde ciddi gayretleri var. Avrupa Birliği standartlarının uygulanması noktasında herkesin gayret gösteriyor olması sevindirici. Gıdaya, tarımsal ürünlere yönelik sanayi faaliyetleri Tekkeköy ve bölgesi için çok daha yararlı olacaktır" dedi.
 
Başkan Tekin ayrıca, MÜSİAD üyeleriyle bir arada olmanın mutluluk verici olduğunu da belirterek, "İşadamlarımız, sivil toplum örgütlerimiz arasında hiç bir zaman ayrım yapmadım, ilişkilerimizde siyasi yaklaşım göstermedim. Hizmet için uğraşan bir belediye başkanıyım. Bu nedenle MÜSİAD üyesi değerli işadamlarımızın bu nazik daveti, benim için ayrı bir önem taşıdı. Kendilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.
MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Erkan Malkoç da katılımlarından dolayı Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin'e teşekkür etti.
 
habergazetesi.com.tr
 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile