Cezayirli öğrenciler Yılmazı Ziyaret Etti | Yazdır |
Doktora ve yüksek lisans yapmak için Cezayir'den Samsun'a gelen öğrenciler Başkan Yılmaz'a nezaket ziyaretinde bulundu.
Misafir öğrencilerin hem ülkeler hem de şehirler arasında kültür elçisi olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,

"Kardeşlerimiz burada kaldıkları sürece yaşayacakları güzellikleri kendi ülkelerinde anlatacak, şehrimizin ve ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacak." dedi.

Öğrencilerin velisi olarak Samsun'a gelen ve aynı zamanda Cezayir'in Müstaghanem şehrinin belediye başkanı yardımcısı olan İsa Büzera, "Kızımı ve öğrencilerimizi bire bir birbirine benzeyen kardeş kentimize emanet ediyorum. Gözüm arkada kalmayacak." dedi. Samsun'u ile kendi şehrinin benzerliklerinin çok olduğunu söyleyen Buzera, "Her iki şehir de kuruldukları sahil kenarı ve bulundukları koy itibarıyla sanki bir birinin fotokopisi gibi. Eski çarşıları, çarşıdaki esnafı çok benzerlik gösteriyor. Ülkelerimiz ayrı olsa da biz din kardeşi olduğumuz için sanki kendimi Müstaghanem de gibi hissediyorum." diye konuştu. Başkan Yılmaz'ı Cezayir'e davet eten Buzera, ileride her iki şehrin kardeş şehir olmasını temenni ettiğini dile getirdi.

28.10.2011

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile