Gıda teknolojileri fuarı | Yazdır |
Samsun Gıda ve Teknolojileri Fuarı açıldı
13 Ekim 2011
"Samsun Gıda ve Teknolojileri Fuarı" düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.


Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce Sevgi Park Fuar Alanı'nda 7 bin metrekare alanda Gıda ve Teknolojileri Fuarı düzenlendi. Fuarın açılışına Samsun Vali Yardımcısı Mustafa Özer, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Karakurt, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Güven ve gıda sektöründe bulunan işletmelerin temsilcileri katıldı.

Samsun'a fuar geleneğini yeniden kazandırmak istediklerini belirten Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, "Geçen hafta burada tarım fuarını açtık, şimdi de gıda fuarımızı açıyoruz. Fakat şimdi açacağımız gıda fuarımız biraz buruk bir açılış olacak. Geçmiş yıllarda Samsun'un geçmişten gelen bir fuar geleneği olduğunu herkes bilir. Bu fuar geleneğini yeniden kazandırmak için Samsun'daki kurumlarla ortaklaşa kurdukları kuruluşlarla birlikte Samsun'a bu fuarı yeniden kazandırmak için Tekkeköy'e inşa edilen Fuar ve Kongre Merkezi'nin ihalesini yaptık, alt yapımız hazır. Yer tesliminden sonra 1 ay içersinde temelini atacağız. Önümüzdeki yıllarda bundan sonra fuarlarımızı çadır fuarı olarak yapmayacağız. Bir kongre merkezinin içersinde büyük bir fuar alanı içersinde yapacağız. Bugün 2. düzenlediğimiz fuarımız herkese hayırlı olsun" dedi.

Samsun'da bundan sonraki yıllarda açılacak olan fuarların, Fuar ve Kongre Merkezi'nde olacağını belirten İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Güven, "Gıdanın, tarımsal ürünlerin teknoloji ile buluştuğu ve tüketici bilincinin de hat safhada burada incelenip anlatılabildiği bu fuarların önümüzdeki yıllarda Fuar ve Kongre Merkezi'nde daha konsept bir şekilde devam edecektir" diye konuştu.

Samsun'un önemli bir tarım üretim alanı olduğunu ifade eden Samsun Vali Yardımcısı Mustafa Özer, "Samsun Gıda ve Teknoloji Fuarı'nın bu yıl ikincisi düzenlenmektedir. Samsun'un önemli bir tarım üretim bölümünde bulunması ve coğrafi konumu nedeniyle, tarımsal hammaddeyi uygun yöntemlerle işleyen, hazırlayan, muhafaza eden ve ambalajlayan bir sanayicileri olarak kabul edilen gıda sanayinin ilimizin ekonomisine başlıca öncü sektör olarak sayılmaktadır" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından fuarın açılışı gerçekleşti. Açılıştan sonra davetliler fuarda bulunan stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldı. Samsun Gıda ve Teknolojileri Fuarı, 13-16 Ekim tarihleri arasında açık kalacak.
 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile