MMO Samsun şubesi 57. yıl | Yazdır |

 Image

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 57. yıl gecesinde, meslek yaşamlarında 15, 20, 25, 30, 35, 40 ve 45. yıllarını dolduran makine mühendislerine plaket verildi.Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Gökten, Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, oda üyeleri ve ailelerinin katıldığı gece ödül töreni ile başladı. Gecede, 2011 yılı Mühendislik Mimarlık Haftası'nda düzenlenen futbol turnuvasında başarı elde eden meslek mensuplarına plaket verilirken, meslek hayatında 15, 20, 25, 30, 35, 40, ve 45. yıllarını dolduran makine mühendisleri plaketle onurlandırıldı.

 

MMO Samsun şubesinin çalışmaları hakkında bilgi veren MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, "Birlikte düşünen, birlikte karar veren, birlikte uygulamaya geçerek süreci birlikte değerlendiren, katılımcı yönetim anlayışıyla şube çalışma programlarımız doğrultusunda sürdürdüğümüz 2010-2011 yılı çalışmalarında meslektaşlarımızın çalışma alanlarını genişletmek, meslek disiplinimize giren konularda kamuoyunu bilgilendirmek, enerji ve enerji verimliliği, belgelendirme ve eğitimler, yurt dışı sektörel teknik geziler, öğrenci üyelerimize yönelik eğitim, bilgilendirme, teknik gezi ve staj çalışmaları toplumsal gelişim amacıyla düzenlenen Güvenli Asansör Kullanımı Projesi, Enerjiyi Verimli Kullanabilme Projesi, 4.'sünü düzenlediğimiz ve amacına adım adım ulaşan Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalatı Sanayi Kongre ve Sergisi çalışmaları öne çıkan çalışmalarımızdır" dedi.

MMO'nun Samsun'da en aktif çalışan odalardan birisi olduğunu söyleyen Vali Hüseyin Aksoy, "MMO Samsun Şubesi özellikle çocuklarımızın belirli bir bilince kavuşması adına önemli olan konularda bu tür projeleri üreterek bize geliyor ve bizden destek istiyor. Biz de desteklerimizi verip çalışmaları birlikte yürütüyoruz. Buradan eğitim alan gençlerimiz daha bilinçli bir şekilde hayata hazırlanmış olacak" diye konuştu.

Geleneksel 57. yıl gecesinde Samsun'un yerel sanatçılarından Aslıhan ve ünlü sanatçı Seda Üren sahne alırken, makine mühendisleri ve aileleri gece boyunca eğlendi.24.12.2011

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile