SAMSUN KABINA SIĞMIYOR! | Yazdır |

Image 

SAMSUN KABINA SIĞMIYOR!

 

“Anadolu cesareti ve girişimcisi giderek artan, yıldızı hızla parlayan bir bölge. Samsun ise Anadolu’nun, kabına sığmayan, kendisini yeterince ifade edemeyen, yükselen bir yıldızı. Ve markalaşmak! Sektör, ülke, şehir, ürün, hizmet fark etmeksizin var olmanın temel koşulu. Örneğin İstanbul “ben kültür başkentiyim” diyor. İzmir, “Sürdürülebilirlik” diyor. Peki ya Samsun?”

 

Bu sorular ve saptamalar kendisini Samsun’un reklam ajansı olarak tanımlayan Filadam’a ait. Ajans yetkilileri,

Samsun ve çevresinde konuşlanan kurumların, bölgesel çapta önemli rekabet avantajlarına ve markalaşma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. İletişimcilere göre, aslında Samsun’un söyleyecek çok sözü var. Tabii, bu kurumlar, doğru ve planlı iletişim stratejileriyle daha fazla katma değer yaratabilirlerse…

 

İstanbul merkezli bir reklam ajansı olan Filadam; bölgede, ulusal veya uluslar arası pazarlara açılmak isteyen küçük ve orta ölçekli kurumlara, markalaşmaları için hizmet vermeye başladı. Türkiye’nin, markalarıyla büyüyeceğini söyleyen ajans yetkilileri, “Biz, kurumların izlemesi gereken yöntem ve araçları biliyor, riskleri ve fırsatları görebiliyoruz. Sorunları nasıl çözeceklerini, engelleri nasıl aşacaklarını, bu süreci nasıl planlayacaklarını, hedef kitlelerine nasıl ulaşacaklarını biliyoruz.” diyor.

 

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’ne iletişim hizmeti veren Filadam, üniversitenin ve üniversite hastanesinin gelecek on yıla ilişkin iletişim stratejilerini de oluşturmaya başladı. Kurum kimliğinin yenilenmesiyle start alan çalışmalar, ulusal ve uluslararası platformda sürdürülecek. Tüm planlar belirlenen stratejilere uygun olarak uzun vadeli yapılıyor ve atılan her adımın bu ortak plana hizmet etmesi sağlanıyor. Atatürk’ün kenti Samsun’u aynı zamanda bir SAĞLIK VE GENÇLİK KENTİ olarak lanse etmek hedefiyle Temmuz ayında başlayan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Samsun’un, sağlık ve eğitim konusunda stratejik bir öneme sahip olduğu ve bunun, kentin markalaşmasında önemli bir faktör olduğunun altı çiziliyor. Samsun’u, bir eğitim ve sağlık kenti olarak konumlama hedefiyle, üniversite kapsamında başlayan çalışmaların, başta turizm sektörü olmak üzere, şehrin ulusal çapta kıymetini artıracağı ve tüm ticari organizasyonları doğrudan etkileyeceği öngörülüyor.

 

Filadam yetkilileri Samsun’daki faaliyetleriyle ilgili şunları söyledi: “Buradaki faaliyetlerimiz, Samsun’da yaşayan ekibimiz tarafından yürütülüyor. Yaratım süreçleri İstanbul merkezli işliyor. İnanıyoruz ki, Samsunlularla birlikte Samsun’a gerçek anlamda fayda sağlayacak başarılı çalışmalara imza atacağız. Bunların sonuçlarını şimdiden görebiliyoruz. Yakında tüm Samsun bu değişime tanıklık edecek. Çünkü Samsun kabına sığmıyor, çünkü biz, Samsun’a inanıyoruz.”

13.11.2011

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile