Turizmin merkezi olmayı hedefliyor | Yazdır |
Lovelet, alışveriş turizminin merkezi olmayı hedefliyor
Samsun'da yatırımını İdol İnşaat'ın yaptığı Karadeniz Bölgesi'nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Lovelet'in açılışında geri sayım başladı.

Ziyaretçilerinin yüzde 35'inin Rusya, Gürcistan ve Ukrayna'dan olacak dev yatırım tamamlandığında Karadeniz'de alışveriş turizminin merkezi olmayı hedefliyor.


Karadeniz Bölgesi'nin ticaret, turizm ve sanat merkezi Samsun'da inşası devam eden Lovelet alışveriş ve yaşam merkezinin hizmete girmesinde sona gelindi. Temeli geçen mart ayında atılan bölgenin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olacak proje, Mayıs 2012'de ziyaretçilerine kapılarını açmaya hazırlanıyor. Yatırımını İdol İnşaat'ın yaptığı 50 milyon euroya mal olan dev proje tamamlandığında Karadeniz'de alışveriş turizminin merkezi olması hedefleniyor.

Ayda 1 milyona yakın ziyaretçi beklediklerini belirten İdol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Acıtaş, “Ziyaretçilerimizin yüzde 35'ini başta Rusya, Ukrayna ve Gürcistan olmak üzere Karadeniz ülkelerinden gelmesini hedefliyoruz” dedi. Karadeniz Bölgesi'nin lojistik üssü sayılan Samsun'un turizmi, limanı, üniversiteleri, sanayisi, serbest bölge, organize sanayi bölgesi ve hızla artan enerji yatırımlarıyla çok yakında bölgenin en güçlü ekonomik merkezi haline geldiğini hatırlatan Acıtaş, “2010'da Rusya ile Türkiye arasında gerçekleştirilen vizelerin kaldırılması sonucu başlatılan feribot seferleriyle Rusya'dan Samsun'a on binlerce turist gelmesinin de önü açıldı. Bu gelişmeler Samsun'un ekonomik gücünü giderek artırıyor. İki bölge arasındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu alanda uzmanlaşmış turizm şirketleriyle ciddi bağlantılar yaptık. Benzersiz konumu ve Samsun'un lojistik avantajları sayesinde Lovelet'i Karadeniz'de alışveriş turizminin üssü yapacağız. Ziyaretçilerimizin en az yüzde 35'ini bu ülkelerden getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Samsun'da benzersiz konumu ve konseptiyle bölgeye yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan 43 bin metrekare arsa alanı üzerinde iki kat üzerine kurulan merkezde 200 mağaza yer alacak. 41 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan Lovelet, marka karmasıyla, denize sıfır restoran ve kafeleriyle ve sunacağı hizmetlerle bölgenin yeni çekim merkezi olacak.

SAMSUN'A BALON SEYAHATİ

Alışveriş merkezinin ötesinde farklı zevklere hitap edecek aktivitelerin de yer alacağı merkez; balon, tırmanma duvarı, go kart, bungee jumping, pony kulüp vb açık hava etkinlikleriyle fark oluşturmaya hazırlanıyor. Kiralama ve yönetim danışmanlığını İstanbul merkezli 18 yıllık AVM işletmeciliği tecrübesine sahip Inside Danışmanlık'ın yapacağı projeyle ilgili Inside Danışmanlık kurucu ortağı Muzaffer Gülöz, Karadeniz Bölgesi'nde profesyonel olarak tasarlanmış açık hava etkinlikleri, son teknolojiyle donatılmış sinema salonları, çok sayıda markayı bir arada bulunduran ilk ve tek alışveriş ve yaşam merkezi olacaklarını söyledi. Misafirlerine saatte bir balon seyahati sunacaklarını belirten Gülöz, “Kapadokya'daki etkinliği Lovelet ile Samsun'a taşımış olacağız” şeklinde konuştu.

 

23.11.2011

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile