YHKB ŞUBAT TOPLANTISI YAPILDI | Yazdır |
Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Şubat Ayı Encümen Toplantısı, Amasya Valisi Birlik Başkanı Sayın Abdil Celil ÖZ’ ün başkanlığında; Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY, Çorum Valisi Sayın Sabri BAŞKÖY, Tokat Valisi Sayın Mustafa TAŞKESEN ve birlik yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile, 26.02.2013 Salı günü saat 15:00’de Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı toplantı salonunda gerçekleştirildi.     Amasya Valisi Birlik Başkanı Sayın Abdil Celil ÖZ toplantının açılışında yaptığı konuşmasında,’’Bu toplantımızda Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 2011 yılı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında, birliğimizin yürüttüğü TR83/2011/İKG/002 referans numaralı “Yeşilırmak Havzasında Kırsal Nüfusun Odun Dışı Orman Ürünleri Farkındalığı'' (KORUP) projesi kapsamında yapılan çalışmaları görüşeceğiz.
      
     Bu kapsamda; TR83 bölgesinin dört ilinde  projenin uygulama sahası olarak seçilen pilot bölgelerde yaşayan, faal nüfus 15-65 yaştan her ilden minimum % 50' si kadın olmak üzere toplam 80 kişinin eğitim faaliyeti 11-22 Şubat 2013 tarihleri arasında Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından dört ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir.
    
    Aynı proje faaliyeti çerçevesinde proje iştirakçisi olarak yer alan  KOSGEB Amasya Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından iş geliştirme, girişimcilik, işletme ve finansman konularında,  Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat Gıda Tarım ve  Hayvancılık İl Müdürlükleri tarafından ise kooperatifleşme konusunda, iki kurumun eş zamanlı olarak aynı gün ve yerlerde bilgilendirmeler yapılmıştır. Proje kapsamında seçilen pilot bölgelerin yer aldığı havzalarda mevcut Odundışı Orman Ürünleri Tanıtım Kitapçığı hazırlanması sürdürülmektedir.

       Yeşilırmak Havzası Turizm Destinasyonu’nun tanıtımı amacıyla Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Encümeni’nin 04.09.2012 tarih ve 3 Sayılı kararı doğrultusunda, 08-13.01.2013 tarihleri arasında Hollanda Utrecht’te düzenlenen Utrecht Turizm Fuarı’na Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği tarafından katılım sağlanmıştır. Yine Yeşilırmak Havzası Turizm Destinasyonu’nun tanıtımı amacıyla 06-10 Mart 2013 tarihleri arasında Almanya Berlin’de düzenlenecek olan Uluslararası ITB Berlin Turizm Fuarı’na ve Haziran 2013 de Güney Kore Seul’de düzenlenecek olan Güney Kore Dünya Seyahat Fuarı’na (Korea World Travel Fair) katılım sağlanması için organizasyon çalışmaları gerçekleştirilmiştir.'' dedi.

      Konuşmanın ardından Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Şubat Ayı Encümen toplantısı gündemdeki maddelerin görüşülmesi ile devam etti.

      Toplantıya ayrıca Çorum İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa EKER, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Müdürü Yelgin MESCİ ve birlik personeli katıldı.

 http://www.samsun.gov.tr/haber-detay.asp?NewsId=5196

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile