Yunan Misafirler Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti | Yazdır |

  Image

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak Samsun’da bulunan Yunanistan’ın Kavala Bölgesi temsilcileri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler.

     Karşılıklı olarak Kavala ve Samsun arasındaki dostluk, kardeşlik, ticari ve sosyal işbirliğinin geliştirilmesi, tarihten gelen beraberlik olgusunun pekiştirilmesi gibi çok yönlü bir etkileşimin sağlanmasını amaçlayan Samsun gezisinde Büyükşehir Belediyesi’nin konuğu olan heyeti Başkan Yılmaz belediyenin girişinde karşıladı.

 

    Kendisinin tütün yetiştiren bir ailenin çocuğu olduğunu ve o yıllarda tütün ekonomisinin Samsun için çok şey ifade ettiğini anlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz; “o dönemde Samsun’da birkaç tane tütün tüccarı vardı.

 

Herkes tütünlerini bu tüccarlardan birisine satardı. Bunlardan birisi de hiç unutmam Kavalalılardı. Yani Kavala isminin Samsun için önemli bir yeri vardı. Ben de sonraki yaşantımda ve Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde Kavala’dan gelip Samsun’a yerleşmiş birçok aile ile tanıştım ve dost oldum. Şimdi tek üzüldüğüm şey bu ilişkileri keşke 10 yıl önce geliştirebilseydik. Çok yol alırdık o zaman. Yine de bu değerli dostlarımızı burada görmek ve ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum Hoş Geldiniz” diye konuştu.

 

     Ziyarete katılan Yunan Heyeti şu kişilerden oluştu;

 Archelaos Granas (Doğu Makedonya ve Kavala Bölge Vali Yardımcısı), Angelos Tsatsoulıs (Kavala Ticaret Odası Başkanı-Yunanistan Odalar Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı), Markos Dempas (Kavala Tic.Od. Başkan Yardımcısı), Georgios Fragkıoglou (Turizmden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi), Christoulos Mıchalakıs (Kavala Belediye Bşk. Yrd.), Thedora Vavaleskou (Kavala Bld. Bşk. Yrd.), Savvas Mıchaolıdıs (Sarışaban Belediye Bşk.), Dmıtra Samıdou (Sarışaban Bld. Gen. Sekreteri), Konstantinos Chatzıemmanoul (Thasos Bld. Bşk.), Panagiotis Raftopoulos (Thasos Bld. Bşk. Yrd.), Vasileois Xoulogıs (Pggaıon Bld. Bşk.), Krystallia Papanıkolaou (Paggaıon Bld. Turizm Komitesi Bşk.)

 

      Bu arada Karşılıklı konuşmaların ardından Yunan Heyeti ve Başkan Yılmaz birbirlerine günün anısına bazı hediyeler takdim ettiler.08.12.2012

  

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile