Arzum isteğim ''SAMSUN'' | Yazdır |
  1. Başkan Yılmaz, �Samsun halkı derse ki 'git milletvekili ol' yaparım. Benim arzum ve isteğim Samsun'a hizmet etmek� dedi.


  2. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Aks TV'de �Gündem� programa katılarak açıklamalarda bulundu. Başkan Yılmaz, "Benim heyecanla duyduğum bir gelişme var. Samsun artık dışa açılıyor� dedi.Yerel seçimlerden önce başlattıkları Samsun'un dışarıda tanınması ve kardeş belediyelik sayısını artırma çalışmalarının son 3 ve 4 ay içerisinde meyvelerini vermeye başladığını belirten Yılmaz, �Bunlardan bir tanesi ise bizim karşı tarafımızda olan Novorossisk idi. Uzunca süredir Novorossisk ile kardeş birlikteliği yapmaya çalışıyorduk ve bunu başardık. 20 Nisan'da Samsun'dan iş adamları ile Novorossisk'ye gideceğiz. Ve buradaki sektör temsilcileri karşılarındaki sektör temsilcileri ile görüşmeler yapacaklar. Daha sonra 23 Mayıs günü Novorossisk'den kalabalık bir heyet Samsun'a gelecek ve misafirimiz olacak. Böylece Novorossisk ile olan çalışmalarımız iktisadi olarak hedeflere doğru giden yolda somutlaşacak" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye'nin dış ilişkilerde Türkiye'nin prestijinin çok yükseldiğini ve dış ilişkilerde artık saygınlık kazandığını söyledi Yılmaz, �Ben yıllardır dışarısıyla ilişki olan bir yöneticiyim. Maalesef dışarıda fazla bir kredimiz yoktu. Meslektaşlarımız ile bir araya geldiğimizde dikkate alınmıyorduk ama son yıllarda dikkate alınmaya başlandık. Son yıllarda söylediklerimiz dinlenmeye başlandı. Bu hükümetimizin elde ettiği başarılarının sonucudur. Sayın Başbakanımızın o dik duruşu ve mücadelesi sayesinde artık dışarıda bir itibarımız var. Bu itibarı biz de kullanmalıyız ve yakın şehirlerle ilişkiler kurabilmeliyiz. Bütün bu diyalogların akabinde biz Dışişleri Bakanı Sayın Davutoğlu'na, Moskova Gümrük Ataşesi'ne bu projemi ve detaylı şekilde anlatan yazılar yazdım. Bu yazılarda, 'biz sizlerin diş ticarette, dış ilişkilerinizde ve ekonomik ilişkilerde kat ettiğiniz mesafelere ayak uyduran bir vizyonda Samsun'u da o karşı şehirlerde diyaloga geçirmek istiyoruz' dedik. Bu diyalog için Samsun'un iç çevreleriyle birlikte ile oluşmuş olan temaslarımı bu yöne yönelttim. 'Bana yardım edin ama şöyle yardım edin' dedim. 'Samsun ve Novorossisk arasında bir hava yolu bağlantısı kuralım, ister onların hava yolları
şirketleri ile olsun ister bizlerin hava yolları şirketleri ile olsun' diye ben kendilerine ilettim ve yazdım. Dünya çok çabuk ve hızlı değişiyor ve değişimi çok yakından takip etmek gerekiyor� diye konuştu.

Başkan Yılmaz, Samsun'a göreve ilk geldiğinde güçlükler yaşadığını, hayalindeki Samsun'un artık yavaş yavaş öne çıktığını kaydetti. Yaptığı projeleri ve hayata geçirilecek olan projelerini anlatan Yılmaz, �İhalesini ilana çıktığımız ve 20 Nisan'da sonuçlandıracağımız 7 bin 500 kişilik büyük Spor Kompleksi ve Fuar ve Kongre Merkezi önümüzdeki 1.5 sene içinde bitecek. Rönesans grubu, eski otogar olanının olduğu yere alışveriş merkezi ve otel inşaatına başlıyor. Samsun Kent Müzesi'ne kavuşacak. Samsun'u anlatabilecek bir müze olacak. Kent merkezinde ise Cumhuriyet Meydanı'nda eski Tek Gıda İş Sendikası'nın olduğu yerde otel girişimi var, onlar ile görüşüyoruz. Ancak daha sonuçlanmadı. Atakent Sahil Yolu'nu komple söktük. 4 kilometrelik sahil yolunu yepyeni bir sahil yolu haline getiriyoruz. Sahil bandının sonuna Kurupelit Körfezi'ne yat limanı yapıyoruz. Samsun bir baştanbaşa bir şantiye gibi değişiyor. Önümüzdeki iki sene içerisinde Samsun'da en 2 tane 5 yıldızlı otel bitmiş olacak. Bunlardan bir tanesi Rönasans grubu, diğeri de Güral Porselen'in Meteoroloji alanına yapmayı planladığı otel. Mesela Hilton Ameillton yapmak istiyor. Bu oteller ile birlikte şehirde konaklama alt yapımız tamamlanmış duruma geliyor" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kendisinin Samsun halkına hizmet ettiğini ve Samsun halkı istediği zaman siyasette hizmet edeceğini söyledi.

Yılmaz, "Ben, Samsun halkına hizmet ediyorum. Samsun halkına hizmeti de hayatımın adeta vazgeçilmez bir parçası haline getirdim. Samsun halkı istediği sürece, ömrümün sonuna kadar Samsun'a hizmet ederim. Hiçbir kişisel beklentim olmaz. Benim beklentim Samsun halkına hizmet etme fırsatlarıdır. Sağlığım elverdiği oranda Samsun halkı istediği zaman hizmet ederim ve Samsun halkı ne isterse onu yaparım. Samsun halkı derse ki git milletvekili ol yaparım, benim arzum ve isteğim Samsun'a hizmet etmek ve severekte Samsun'a hizmet ediyorum" dedi

30.03.2011

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile