Aktua ile dostluk yarışı | Yazdır |

Samsun'un kardeş şehri olan Aktua'dan gelen 9 kişilik heyet, Büyükşehir Belediyesi'ne ait Samsun Su Kayağı Merkezi'nde (SUKAY) dostluk yarışı yaptı.


Deniz Şampiyonası Projesi kapsamında Kazakistan'ın Aktau kentinden gelen 9 kişilik heyet,Büyükşehir Belediyesi'ne ait Samsun Su Kayağı Merkezi'nde (SUKAY) su kayağı yaptı. İlk kez denemelerine rağmen başarılı performans gösteren konuklardan Kayrat Mynbaev, Erlan Sayilbekov, Aidos Dusham ve Bakytzhan Suesinov, çok heyecanlı olduklarını ve kardeşlik için bu yarışı yaptıklarını söyledi.

Su kayağı sporcularından Türkiye birincisi Can Türk de performans öncesi "Kazakistan'dan gelen misafirlerimizi burada ağırlamaktan çok mutluyum. Onlara su kayağını sevdirmek ve dostluğumuzu pekiştirmek amacıyla bu yarışta olmaktan gurur duyuyorum" dedi.Yapılan müsabakayı takip eden Milli Güreşçi, Avrupa Şampiyonu, Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, kültürel ve sportif faaliyetlerin iki şehir arasında yapılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek,  "Samsunlu bir sporcu olarak ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyorum. Samsun'un misafirperverliğini kardeş şehir Aktua'ya göstermeye çalışıyoruz" dedi.

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile