DRAGON BOT YARIŞLARI SONA ERDİ | Yazdır |
Image
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Dragon Bot Yarışı ve Şenlikleri’ Unutulmaz Saatler Yaşattı...

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Dragon Bot Yarışı ve Şenlikleri” sona erdi.
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından su sporlarına olan ilginin arttırılması amacıyla ilk kez düzenlenen “Dragon Bot Yarışı ve Şenlikleri” Kurtuluş Yolu Liman içinde yapıldı.Büyükşehir Belediyesinden daha önceki yapılan çağrı ile Samsun’da bu işe merak saran ve su sporlarını seven kamu kurumları, özel şirketler, eğitim kurumları, sosyal gruplar, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler ya da halkın kendi aralarındaki birliktelikleriyle takımlar oluşturuldu. 16 kürekçi ile 1 davulcudan oluşan 27 takımın mücadele ettiği yarışlarda büyük çekişmeler yaşandı.
Samsunluların yanısıra çevre il ve ilçelerden de katılımların gerçekleştiği yarışmada bazen rüzgarın şiddetli esmesiyle ufak tefek kazalar meydana geldi, bazı kanolar alabora oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Cankurtaran ekibinin hazırda bulunması ve kazalara anında müdehalesi ile kazalar sorunsuz atlatıldı.


Renkli görüntülerin izlendiği yarışmanın final müsabakasında Ayvacık Kano birinci, Güzeldal Madencilik Kano ikinci, Yakakent Yelken Kano üçüncü oldu. Finalde dereceye giren takımlar ödüllerini Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan ÇAKIR ve Genel Sekreter Kenan ŞARA 'nın ellerinden aldılar

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan ÇAKIR ödül törenindeki kouşmasında "Çok yakın geçmişte buralara gelmek, buralarda organizasyonlar gerçekleştirmek şöyle dursun, sahilin 500 metre yanına bile yaklaşamazdık, çok şükür bu günleri gördük, Samsunlular bir deniz kenti olmanın avantajlarını yeni yeni görmeye, keyfini yeni yeni çıkarmaya başladılar, bizlerde bu tür organizasyonlarla Samsunların denizle kucaklaşmasını sağlamaktan büyük keyif alıyoruz" dedi.
Birinci olan Ayvacık kano takımına “Dragon Bot Yarışı ve Şenlikleri” kapsamında hediye olarak 16 dağ bisikleti verildi.01.07.2013

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile