Samsun ve Karadeniz'de İlk... | Yazdır |

Samsun Sukay

 

Türkiye’de 4. tesis ve doğal alan üzerine (deniz) kurulan ilk tesis olma özelliğini taşımaktadır ve Karadeniz'in ilk kablolu sukayağı tesisidir.


2010 Ekim-Kasım ayı içerisinde test kayışları yapılmış olup başarı ile sonuçlandırılmıştır. Eksik olan düzenlemeler yapılarak 2011 sezonuna hazırlanılmış ve sezonu açma aşamasına gelinmiştir.


Açılış tarihi belli olmayan tesisin, Nisan ayının sonu veya Mayıs ayı içerisinde açılacağı tahmin ediliyor.

Samsun'da su kayağı keyfi:

 


Karadeniz'in ilk ve tek su kayağı tesisi olan Samsun Sukay tamamlandı ve çok yakında Samsunluların hizmetine girecek.

Samsun Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Samsun Sukay projesi, bu yaza damgasını vurmaya hazırlanıyor. Samsun Sukay su kayağı tesisinde tüm hazırlıklar tamamlandı ve çok yakında Samsunluların hizmetine girecek.

Kablolu Su Kayağı adı altında kurulan tesis Bandırma Gemisi'nin yanında yer alıyor. Bu sporu yapmak için yaş sınırlaması yoktur. 5 yaşından 80 yaşına kadar herkes bu sporu rahatlıkla yapabilir. Kablolu Su Kayağı en güvenli sporların başında gelen bir spordur.

Kablolu Su Kayağı her yaştan insanın rahatlıkla yapacağı, vücudun tüm kaslarını çalıştıran bir spordur. Temel prensibi su kayağı ile aynıdır.


Alanda ders verilecek - Easy Start


Eğitmenler tarafından easy start (kolay çıkış) alanında düşük hızda eğitim verilerek suda kaymanızı kolaylaştıracak tüm ayrıntılar uygulamalı bir şekilde gösterilir.

Eğitiminizi tamamladıktan sonra artık sizde kablolu sukayağı kategorisinde profesyonel bir sporcu adayı olarak yer alacaksınız.

Kablolu Su Kayağı bir iki saat gibi kısa bir sürede öğrenilebilir ve bu nedenle yeni başlayanlara da başarı hissini yaşatır. Slalom yapma, rampadan atlama, çıplak ayak kayma ve günden güne popüler olan wakeboard kayma ile dayanıklılık ve beceri kazanılır.

Atlama rampaları geldi, Samsun Sukay sezona hazır...


Samsun Sukay sukayağı parkı easy start (kolay çıkış) parkuru tamamlandı.

Almanya’dan gelen teknik ekip su kayağı sporuna yeni başlayanların eğitim alacağı parkuru tamamlayarak hazır duruma getirdi.

Samsun Sukay 2011 sezonunu açmak için geri sayıma başladı...

 

E.YAVUZ

Nsan 2011

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile