YILMAZ'DAN WAKEBOARD 1. LERİNE ÖDÜL | Yazdır |
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2012 Kablolu Wakeboard Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye 2.si olan SUKAY takımını altınla ödüllendirdi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından Bursa'da düzenlenen '2012 Kablolu Wakeboard (Su Kayağı) Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye ikincisi olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Su Kayağı Takımı (SUKAY) sporcuları Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Yılmaz, sporcuları kapıda karşıladı. 24 - 26 Ağustos tarihleri arasında Bursa'da düzenlenen Kablolu Wakeboard Türkiye Şampiyonası'na Türkiye genelinden 7 kulüp 85 sporcu katıldı. Samsun'dan katılan Büyükşehir Belediyesi Su Kayağı Takımı (SUKAY) ferdi branşlarda 16 yaş altı erkekler kategorisinde Muhammed Yıldız birinci oldu. 16 - 30 yaş arası bayanlar kategorisinde Ennur Hasovalı birinci, Çilem Çiçek dördüncü ve Tutku Batlıcancı altıncı oldu. 16-30 yaş arası erkekler kategorisinde Bozkurt Kaan Arslan dördüncü ve Doğan Soley sekizinci oldu. 30 yaş üzeri master kategorisinde de Yusuf Köksal üçüncü oldu.

Image

Kablolu su kayağının Samsun'da yeni bir spor olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Türkiye'ye de çok eski bir spor değil. Bursa'da düzenlenen turnuvada bizim çocuklarımız takım halinde Türkiye ikincisi, ferdi yarışlarda da birincilerimiz var. Samsun yeni bir spor dalı ile tanıştı. Sporcularımı tebrik ediyor ve başarıların devamını diliyorum. Su sporlarına dönük olan alt yapımız biraz geriydi. İleriye dönük dragon sporlarını geliştireceğiz, onlara dönük malzemeleri almaya çalışıyoruz" dedi.

Daha sonra Başkan Yılmaz sporculara altın hediye etti

29.08.2012

 

Yorum ekle

Hakaret, tehdit içeren, çok kısa ve anlamsız,konu ile ilgili olmayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile