50 dakikada bu kadar…

Samsunspor yarım kalan Mersin İdmanyurdu karşısında 50 dakika oynayıp bir puan aldı.Gösterdiği canlı perforformansı ile kazanabilirdi de…

Beş dakikalık bölümde her iki takımda kontrollüydü. İlk beş dakika bittiğinde ikinci yarıda Samsunspor baskılı oynayacağının  sinyalini verdi.

Kazanma arzularına isteklerine seyirci motivasyonuda eklenince

ikinci 45 dakika başlar başlamaz Mersin İdmanyurdu‘nu sahasına hapsedip oyunun kontrolünü tümüyle eline geçirdi.Tempoyu yükseltip drençlerini kırdı.

Samsunspor maç boyu savunmayı önde tutup orta sahayı kalabalıklaştırdı. Ancak Mersin savunmasının  iyi yaptığı savunma çıkışlarını Samsunspor yapamadı. Fakat orta alanda Murat ve Turgay’ın çalışkanlığı rakibin ileri  çıkmasını önledi.

Zenke’nin hücumdaki etkinliğine Savaş uyum sağlayamadı.Agbetu‘nun sol kulvarı doğru kullanması Samsunspor’u hücumda tutarken Aziz’in dağınıklığı ,oyun anlayışının azlığı takım oyununu bozdu.

Mersin İdmanyurdu skorun avantajı ile oyunu alanında kabul edip kontraatakla çıkmayı düşündü.Ancak Samsunspor’un çakılı savunması buna izin vermedi.

Samsunspor Mersin İdmanyurdu’nun dengesini bozmak için kanatlardan orta ve ceza alanında küçük ver-kaç lar yaparak gol aradı.

Nitekim 55.dakikada Zenke topla müthiş bir dönüş yapıp harika bir gol yaptı.Gol sonrası oyuncuların ve seyircinin motivasyonu olağanüstü yükseldi ve ikinci golü aramaya başladı.Bu defa Mersin belli ki beraberlik için gelmiş tamamıyla kapandı.

Temponun zaman zaman doruk noktaya çıktığı bu karşılaşmada alınan bir puan son derece sevindiricir.Yoksa geçtiğimiz maç gibi olsaydı Samsunspor sabaha kadar gol yapamazdı.

Sonuç olarak yüksek gerilimli bir 50 dakika seyrettik.Samsunspor eksiklerine rağmen oldukça başarılıydı.Bu arzu istek olduğu sürece takım oyununu oturtmasıyla birlikte çok daha iyi işler yapabilecğini gördük.Çünkü oyuncular kaliteli ve  bunu başarabilecek kapasitededirler..

Tek eksik uyum,iletişim  ve iç barışın sağlıklı yürümesidir.

Üzüntüm ise bu takımın hedefinin birincilik olarak düşünülmemesidir. Kalpar’ın bu takımla hala ilk altı için oynuyoruz; birincilik ,ikincilik gelirse neden istemeyelim demesine de bir anlam veremiyorum.

Sonuç olarak 50 dakikada alınan bir puan iyi diyor, seyirciyi kutluyor, Kalpar’ın da hedefi yükseltmesini temenni ediyorum.

Fedayi AKSOY

04.11.2010