Hayırlı olsun ”süper lig”

Hayırlı olsun ‘’süper lig’’

Samsunspor kalan deplasman maçlarının en önemlisini kazanarak hem çıkışını hem de liderliğini devam ettirdi. Tanrı’da her zaman olduğu gibi Samsunspor’un yanında oldu. Yine kırmızı kart yine rakip on kişi…

Bunu söylerken Samsunspor’un galibiyetine asla gölge düşürmek istemem.

 Çünkü oynadıkları oyunun, yaptıkları mücadelenin karşılığını alıyorlar. Hani derler ya ‘’Tanrı’’ istemezse yaprak düşmezmiş…

Demek ki istiyormuş…

Onun içindir ki devamlı olarak iç ve dış faktörleri Samsunspor’un üzerine olumlu yansıtıyor.

Maça genel baktığımızda; Samsunspor’un taktik planı savunmayı sağlam tutup, ortayı fazla adamla kapatıp rakibi burada karşılayıp kazandığı toplarla oyun kurup organize ataklar geliştirmek, fırsatını bulduğunda da kontraatak yapmaktı. Öyle de yaptılar.

Savunmacılar iyi oynayıp hamleleri yerinde yaptı. Kemal ve Ersin tüm yüksek topları karşıladı. Kenar bekler hem defansif hem de ofansif oynayarak Denizlispor kenar oyuncularının ileri çıkışlarını engelledi.

Altını çizerek söylemek lazım ki iki ön libero Hakan ve Turgay çok dengeli oynadılar. Hem savunmada hem de hücumda oyuna müthiş katkı verdiler. Hele ilerlemiş yaşına rağmen Hakan Bayraktar, vallahi bravo… Bu kadar hızlı düşünüp uygulayan futbolcu zor bulunur. Hücumda Zenke ve Ağbetu’nun hareketliliği Murat ve Ufuk’un da onlara destekleri ilk yarıdaki Samsunspor üstünlüğünü bariz bir şekilde ortaya çıkarmaya yetti.

İlk yarıyı Samsunspor alana ve skora hâkim olarak kapattı.

Ancak ikinci yarı Denizlispor oyuna tempolu başladı. Sağlı sollu ataklarla Samsunspor’u bunaltmaya başlamıştı ki, yine tanrının eli değdi. Rakip on kişi kaldı. Ancak Denizlispor buna rağmen tüm riskleri alarak yine de yüklenmeye devam etti. Nevar ki kalede müthiş oynayan bir ‘’AHMET’’ vardı. Direndikçe direndi ve başrol oyuncusu oldu. Denizli beraberlik için bastırdı, Samsunspor’ da skoru koruma telaşına düştü. Geriye gömüldü. Takım geriye yaslanınca Hakan faktörü de kayboldu. Kontraatak yapamadı. Forvet kısmı ikinci yarı iyi değildi. Samsunspor ikinci yarı iyi oynamasa da asıl amacı olan üç puanı almasını bildi.Süper lige koşar adım devam etti.

Değişiklikler Murat-Mustafa değişikliği dışında yerindeydi. Çünkü Murat oyunun içinde baskıyı da iyi yapıyordu yorulmamıştı. Ancak Ufuk-Kenan değişikliği zamanlaması ile birlikte son derece yerindeydi.

Sonuç olarak çok çok olağanüstü bir durum olmadığı takdir de herkese- hepimize hayırlı olsun ‘’SÜPER LİG’’ diyebiliriz.

Fedayi AKSOY

09.04.2011