Markalaşmak şart, samimiyet fark!

Sektör, alan, konu fark etmeksizin olduğun gibi görünmenin bir erdeme hatta bir rekabet avantajına dönüştüğü bir süreç yaşıyoruz. Gerçek, fark yaratan bir şey, hatta genellikle ‘samimiyet’ ile özdeş bir kavram oldu. İnsanlar ya da pazarlama deyimiyle tüketiciler, artık etrafındaki her şeyde gerçeklik arıyor. Gerçek olana özlem, düşündüğümüzden de çok… Bakınız, üzgün olduğunda ağlayan, kızdığında ağzına geleni söyleyen, bu nedenle itibar gören politikacılar var artık hayatımızda. Dizilerde bile böyle kahramanları daha çok seviyor, sahipleniyoruz. Yani bırakın ‘gerçek’ olanı, ‘gerçek gibi’ olmanın bile önem kazandığı bir dönemdeyiz.

Bu sözler, iletişim ve pazarlamada esaslı bir başarının, samimiyetten ve gerçeklikten geçtiğini; en az markalaşma kadar gerçekliğin de fark yarattığını savunan Filadam’a ait. Ajans, kendisini samimi profesyoneller olarak tanımlayan deneyimli bir reklam ekibinden oluşuyor ve Anadolu’da yapılanıyor.

Samsun ve Anadolu’daki kobiler şanslı, Samsun’da ilkadımı atan İstanbul merkezli Filadam Reklam ve İletişim Ajansı, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’ne iletişim hizmeti vererek üniversitenin ve üniversite hastanesinin gelecek on yıla ilişkin iletişim stratejilerini de oluşturmaya başlamış durumda.Kurum kimliğinin yenilenmesi ile start alan çalışmalar,ulusal ve uluslararası platformda sürdürülecek.

Ajansın Samsun ekibinden edindiğimiz bilgilerden çok kısa bir bölümü aktarmak istedim. Görünen o ki; Filadam Samsun ve Anadolu’daki kobilerin ve her şeyi hazır ama ne yapacağını tam bilemeyen, farklı sektörlerdeki firmaların aradığı taze kan olacak. Kendilerininde belirttiği gibi ”samimi profesyoneller” işbaşında, kobidestek programını da uygulamaya açan ajans Samsun’dan yeni markalar çıkarmaya hazır olduklarını söylüyor.

Samsun’a iki yenilik daha; Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın projesi olan Samsun Sukayağı Merkezi, Belediye evleri bölgesine farklılık ve canlılık getirerek o bölge insanınıda memnun etmiş oldu. 2011 nisan ayı içinde faaliyete başlayan tesis,Türkiye’nin dördüncü kablolu su kayağı ve deniz üzerine kurulan ilk tesis olma özelliğini taşımakta,su sporlarının daha fazla sevilmesi ve yapılmasına katkıda bulunan su kayağı, bir hayli ilgi çekti, doğru tanıtım ile dahada iyi olacağı herkes tarafından söylenmekte, özellikle heyecan tutkunu gençlerin vazgeçilmez sporu haline gelmeye aday olan su kayağı, her yaş gurubuna hitab ediyor, kısa bir eğitim ile 2 saatte öğrenilebiliyor..

İkinci yenilik ise, hatta üç te diyebiliriz, su kayağı tesisinin(SUKAY) hemen bitişiğine yarı olimpik yüzme havuzu yapılmakta,yüzücülere, yüzme severlere duyrulur,en ilginç olan yeni gelişme ise, Türkiye’de bir ilk olacak olan ENGELLİLER PLAJI. Çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte. Hemen sukayağıparkı’nın doğu yönünde, yanıbaşında tesise 300mt mesafede olan, engellilerin rahatlıkla denizden faydalanmalarını sağlayacak şekilde özel donanımlı bir plaj yapılacağı, aldığımız duyumlar arasında.Ne diyelim.. vizyonu açık bir Başkanımız olduğu için şanslıyız.. Teşekkürler Samsun Büyükşehir Belediyesi.

Saygılarımla
Erdal YAVUZ
11.12.2011