Ne yumruğu?

AKP’li başkana’a yumruk,şehid enazesinde başkan yumruklandı,başkan darp edildi…..

Başlıklarını öyle atmışlarki bilmeyen herkes kandı ,yani olayın gerçek yüzünü bilmeden basınımızın yayınladığı, yaydığı bu yanlış haberi okuduktan sonra

AKP’li başkana’a yumruk,şehid enazesinde başkan yumruklandı,başkan darp edildi…..

Başlıklarını öyle atmışlarki bilmeyen herkes kandı ,yani olayın gerçek yüzünü bilmeden basınımızın yayınladığı, yaydığı bu yanlış haberi okuduktan sonra hergün okuduğum gazeteden dahi şüphelenir oldum,hatta günde üç defa girip haberlerini okuduğum bir Samsun internet gazetesi  dahi yanlış haberi araştırmadan sormadan yayına koymuş.Şimdi nasıl güvenipte okuyacağım bundan sonraki haberlerini….

Ya huuu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı orada garnizon komutanı ile aynı araçta ve kalabalığın araça doğru yaklaşarak helalaleşme yapılmadığını ve bunu nedeninin sormak istemesi ile olay cereyan etmiş, garnizon komutanının araçtan inmesi ile başkan’da araçtan inerek kalabalığı yatıştırmak istemiş bu arada çıkan arbede sonucu bir kişinin parmağı başkanın burnuna deymiş ve bir tırnak çiziği meydana gelmiş,yani yumruk mumruk yok.

Aslında daha ayrıntılı mevzu ama özetleyelim geçelim, sayın basın mensubu zatlar böyle haberleri kendinize yakıştırırsanız bir zaman sonra bu haber gibi yalan olursunuz.

Halk sizden ne bekliyor siz ne veriyorsunuz…

Burada şehidlerimiz var siz daha çok ne üzerine yoğunlaşıyorsunuz…

Ayrıca Alaçam ilçesinde Yusuf Ziya Yılmaz’a kimse yumruk atmaz attırmazda..

Kalabalık orada neden öfkeli siz önce onu öğrenin..

Bir gün önce ilçede belediye anonsunda ne anons edilmiş..

Bir gün sonra askeri cenaze olduğu için güvenlik gerekçesi ile kimler ne karar almış..

Bunları biliyormusunuz…..

Bir ülkede basının önemi çok büyüktür, yerel basının ise daha büyük. Ulusal basın her yerde her habere yetişemez, yetişse de doyurucu olamaz okuyucuların talebine tam olarak cevap veremez,işte o zaman bilgi,  haber ve olaylarla ilgili yorumları yerel medya devreye girerek, okuyucularına aktarmaya çalışır.Doğru haberi yayınlayarak, doğru yorumlar yaparak okuyucuları aydınlatmak asli görevidir.

Yerel medya’da asli görevini yapmamıştır…(yapanlara doğrulara sözümüz yok)

Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet ailelerine,yakınlarına sabırlar diliyorum.

Erdal YAVUZ

24.09.2012