O kahraman çıkmadı…!

O kahraman çıkmadı…!

Evet, o kahraman çıkmadı maalesef…

Her geçen hafta ligin boyunun kısalmasıyla Samsunspor’un kazanan davranış sergilemesi lazım ki ligin sonunda beklenen hedefe ulaşılsın…

Bundan sonra Samsunspor takımı öncelikli ve özellikli olmazsa sorun yaşar. Çünkü ilerdeki takımların kötü olduğu haftalarda Samsunspor’un kötü olma lüksü kalmamıştır.

Bu hafta o haftalardan biriydi. Öyle ki 17 maç sonra bir tek Adana’yı yenebilmiş ligin altındaki Kartalspor’u 10 kişi ile yenemedi.

Samsunspor’a baktığımızda iyi oynayıp bugüne kadar kazandığı maç sayısının az olduğunu görürürüz.

Diğer kazanılan maçlara bakıldığında mutlaka bir kahraman çıkmıştır. İşte bu gün o kahraman çıkmadı. O kadar büyük bir şans yakalanacaktı ki olmadı.

Her hafta bir kahraman buluyordu 5 sene sonra liderliğe taşıyacak bir kahramanı bulunması gereken bir maçta bulamadı.

Ligin alt sırasındaki Kartal takımını yenmesi gerekirdi yenemedi.

Yenemeyince ortaklar çoğaldı. Böyle önemli haftaları bir bir kaybetti Samsunspor… Tavşan bile sıçradı geldi tepesine…

Öyle görünüyor ki Samsunspor beş senedir seyircinin ve kent halkının biriktirdiği enerji sayesinde çıkacak. Neydi o seyircinin desteği inanın az görünür şey…

Buna rağmen kazanamadı Samsunspor kazanamazdı .! çünkü her maç çıkmasını beklediği o kahraman çıkmadı….

İsterim ki o kahramanlar tek tek değil de takım halinde kazanan davranış sergileyip Samsunspor adına ligin hedefteki boyunu kısaltsınlar.

Maça baktığımızda takımca kapanıp bir veya iki kişiyle atak yapmaya çalışan Kartalspor’a, ne kenar ortalarla, ne ceza alanı üzerinde kısa paslaşmalarla, ne de ver-kaç denemeleri ile şut atılabildi.

Samsunspor özellikle ikinci yarı net olarak Kartalspor yarı sahasında oynamasına rağmen gerek organizesiz ataklarından gerekse beceriksizliğinden gol yapamadı.

Sonuç olarak bu tür maçları çevirecek bir kahraman çıkmayınca da Samsunspor ayağına gelen liderlik şansını kaçırmış oldu. Kaybedilmiş bir şey yok ama hem iyi oynamadı hemde ortaklarını çoğalttı. Boluspor maçında mutlaka telafi edilmelidir.

Fedayi AKSOY

14.02.2011