Şampiyon Samsunspor…

Bu önemli maça golcü Zenke’den yoksun olarak çıkan Samsunspor,  maçın ilk yarısında pozisyon bulmakta zorlandı. Ancak maçın ikinci yarısına Samsunspor, müthiş bir hızla başladı.

  Tempoyu yükseltip baskı kurunca önce Agbetu, sonra doğru bir tercihle Billy Mehmet’in yerine giren Dilaver’in iki golü geldi. Bu defada seyircinin temposu yükseldi. Şampiyon Samsunspor sesleri statta dalga dalga gürledi. Ambians o kadar güzeldi ki gerçektende görülmeye değerdi. Hele maç bitimi G.Antep Belediye’nin T.Linyit karşısında puan kaybetmesi anons edilince, yer gök Samsunspor sesleri ile çınladı. Her şey muhteşemdi. Artık futbolcu, teknik heyet, yönetici, taraftar alacağını almıştı. Olağanüstü bir stres boşalması yaşandı. Gözyaşlarını tutamayan başkan’’ ERKUT TUTU’’nun üzerinden sanki tonlarca ağırlık kalkmış gibiydi.

Şunun altını çizmeliyim ki öngörülerim beni yanıltmadı. Samsunspor kendi sahasında bu seyirciyle maç kaybetmez diyordum oldu. Ligi birinci bitirecek diyordum o da oldu. Çünkü yıl boyu takip ettiğim oyuncu performansları, ortamı hazırlayan yöneticilerin üstün gayreti, çalışmalarını daha iyi yapsın diye sürekli eleştirdiğim teknik heyetin devamlılığı(değişmemesi) bu öngörülerimi sürekli desteklemişti.

İşte tüm bunlar da başarıyı getiren unsurlar oldu. Bu bakımdan sezon boyu yürekleri ile oynayan oyuncuları, teknik heyeti ve emeği geçen herkesi kutluyor hayırlı olsun ‘’SÜPER LİG’’ diyorum.

Fakat bu başarıdaki aslan payının çoğunu başta Erkut TUTU olmak üzere yönetim kurulu üyeleriyle, takımı her yönü ile destekleyen Galip ÖZTÜRK’’e,  kent halkına ve o cefakâr taraftara vermek lazım.

‘’Helal olsun sana ‘’ERKUT BAŞKAN’’ bu başarın ile Samsunspor tarihine geçtin.

Fedayi AKSOY

30.04.2011