Tekkeköy halkı ne istediğini biliyor

Yerel Seçimlere Adım Adım Tekkeköy-1-

Tekkeköy Halkı; Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz gibi memleketini seven çalışkan, modern düşünceye sahip, halkını kucaklayacak ve eşit mesafede duracak bir hizmet adamı, idealist ve Tekkeköy’ü gerçekten seven bir Belediye Başkanı istiyor.

Tekkeköy’de yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte hareketli ortamlar oluşmaya başladı.Daha şimdiden seçim kulisleri oluşturan gruplar çevresini aydınlatmaya kendi saflarına çekmeye çalışıyor,tabiki herkes kendi doğruları ile aydınlatıyor halkı.Bunlardan ne kadar etkilenecek veya hangi aday’a inanarak güvenerek oy verilecek şu an için merak konusu.

Tekkeköy’de seçim durumu hakkında son güne kadar tahmin yürütmek neredeyse imkansız,bir önceki yerel seçimlerde çok az bir farkla Feyzullah Çıkış’ın sürpriz mağlubiyetinden sonra halk arasında burası Tekkeköy son geceye kadar ne olacağı belli olmaz şeklinde yorumlanıyor.Ama bu seçimde Tekkeköy Halkı İçinde Sevilen Bir İsim Olan Feyzullah Çıkış’ın işi sıkı tutacağı ve rövanşı alacağı gibi söylentiler Tekkeköylüler içinde sıkça duyulmakta.

Diğer taraftan mevcut Belediye Başkanı Galip Mustafa Yücel’in bir çok konuda eleştirilmesine rağmen kemik oy olarak tabir edilen bir potansiyelinin olması,diğer adaylardan Kutlukent Belediye Başkanı Hayati Tekin’de Kutlukent Beldesinin Tekkeköy’e dahil olması ve yine buradaki, Hayati Tekin’in güçlü oy potansiyeli,Yaptığı Çalışmalar ve Hizmetlerin Memnuniyet Yaratması, Tekkeköy’ün bu seçimdede ilginç ve süpriz sonuçlara açık olduğunun görüntüsü olarak düşünülüyor.

Tekkeköy’lülerin genel düşüncesi ise parti gözetmeksizin hangi aday hayırlı faydalı olacaksa ona oy vereceklerini acele karar vermekten kaçındıklarını ve son ana kadar bekleyecekleri ve en sağlıklı kararı vereceklerini belirtmeleri ise hayli ilginç bir nokta idi.

01.12.2008
Erdal Yavuz (Samsun Amisos)

Yerel Seçimlere Adım Adım Tekkeköy-2-

Yukarıdaki yazımda kısaca ogünlerdeki, Tekkeköylülerden yaptığımız genel bir araştırmanın kısa bir görüntüsünü aktarmaya,ifade etmeye çalışmıştım.

O günden bu güne farkılı gelişmeler ve çekişmelerin olduğu şüphesiz ama bu gelişmelerin en önemlisi Hasan Togar’ın Ak Partiden aday gösterilmesi oldu.Bu şekilde Togar yarışa diğer adaylarla birlikte eşit şans ile ortak oldu.Hatta diğer adaylardan daha avantajlı duruma geçtide diyebiliriz, nedenmi? Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz İle Aynı Partiden Olması ve Yılmaz’ın bölgede çok sevilen bir şahsiyet olması ile birlikte Togara verdiği destek.

Seçimi Togar kazanırsa şaşırmam. Ama çok çok çalışması gerekiyor bunun için.

Diğer adaylar daha tecrübeliler, seçim yarışı konusunda herbirinin ayrı ayrı değişik özellikleri var

Kim daha organize ve tutarlı çalışma yapar, mantıklı ve çok iyi projelerle halka ulaşırsa karşılığını alır düşüncesindeyim.

Ben Tekkeköy’ün gelecek yıllara damgasını vuracak bir gelişme içine gireceği inancındayım.Bu potansiyel mevcut. Tekkeköyün sınırlarının genişleyerek bazı illerimizden daha büyük olduğu gerçeğinide görmek gerek, sanayi,tarım,hatta doğa turizmi gibi alanlarda gelişmeler olabilir olmalı..daha bunlara benzer bir çok konu sıralayabiliriz.Bu nedenle Tekkeköy Belediye Başkanlığının önemi önceki dönemlerden çok daha fazla öneme değere sahiptir.

Adaylardan daha çok Tekkeköy’e faydalı olacak olan ve buna halkı inandıran kazanmaya yakın olan taraf derim.

Bu arada Tekkeköy’ün en önemli ihtiyacı HASTANE olduğunu belirtmek gerekir diye düşünüyorum..

Tüm adaylara başarılar dilerim, kendilerinden beklentimiz Tekkeköye ve Tekkeköylülere faydalı olacak projeler üretmeleri yıkıcı değil yapıcı olmalarıdır,Tekkeköyün yıllardır değişmeyen kaderi değişmelidir…

Seçimi kim kazanırsa kazansın ama bu sefer ”MUTLAKA TEKKEKÖY KAZANSIN”

08.02.2009
Erdal YAVUZ (Samsun Amisos)

Tekkeköy seçim tahmin,yazı makale., tekkeköy belediye başkan adayları:Galip Mustafa Yücel(dp),Feyzullah Çıkış(chp),Hayati Tekin(dsp),Hasan Togar(akp).Ayhan Cengiz(mhp) Mehmet Şengül(sp)

tekkeköy seçim tekkeköy seçim,seçimler tekkeköy ilçesi,seçim sonuçları..

TEKKEKÖY SEÇİM TEKKEKÖY SEÇİM 2009,Tekkeköy Seçimler.